NAJLEPSZY, świetny, oparty na faktach nowy film w reż. Łukasza Palkowskiego (m.in. reżysera głośnych BOGÓW) oficjalnie zakończy 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce w niedzielę, 19 listopada o godz. 4:00 PM w kinie AMC Rosemont 18. Film otrzymał właśnie Nagrodę Publiczności na zakończonym niedawno Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił,  druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie. Niezwykła historia człowieka, który znalazł się na granicy śmierci, ale potrafił się podnieść i pokonać swoje słabości.

Obok Jakuba Gieszała w filmie wystepują: Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Kamila Kamińska, Magdalena Cielecka, Adam Woronowcz, Anna Próchniak. Producentem filmu jest Iron Films.

Film trwa 110 minut i posiada angielskie napisy.

Projekcję filmu poprzedzi mini-koncert niespodzianka. Przewidziana jest tylko jedna projekcja filmu NAJLEPSZY. Film wejdzie do kin w Polsce w tym samym czasie.

Wszyscy uczestnicy Gali Zamknięcia, której gospodarzem jest Star-Tech Glass Inc. otrzymają atrakcyjne upominki ufundowane przez Star-Tech Glass i Society for Arts.

Bilety można nabywac już na stronie internetowej www.pffamerica.com oraz telefonicznie pod numerem 773-486-9612.

Kino AMC Rosemont 18 mieści się przy 9701 Bryn Mawr Ave. (zjazd na River Rd. Z autostrady I-90). Kino posiada bezpłatny parking (konieczność podstemplowania biletu parkingowego w kinie).

29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce odbędzie się od 4 do 19 listopada br. w trzech głównych lokalizacjach. W programie znajdzie się ponad 60 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Pełen rozkład projekcji festiwalu zostanie ogłoszony  7 października na stronie www.pffamerica.com. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 773-486-9612.

Głównymi sponsorami 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce są: Senat RP, Polskie Linie Lotnicze LOT, IVY Boutique Hotel, Star-Tech Glass, Inc. oraz Society for Arts.

Partnerami medialnymi są: WNVR 1030 AM & 104.7 FM, WPNA 1490 AM & 103.1 FM.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text.