Najnowszym uzupelnieniem programu 28. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, na zyczenie festiwalowej publicznosci jest swietny film Anne Fontaine NIEWINNE, koprodukcja polsko-francuska. Film jest w dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych rozpowszechniany przez Music Box Films. W znakomitej obsadzie znajduja sie m.in.: Agata Buzek jako Siostra Maria, Agata Kulesza jako Matka Przelozona, Joanna Kulig jako Siostra Irena i Katarzyna Dabrowska jako Siostra Anna.

Polska zimą 1945 r. Mathilde Beaulieu to młoda stażystka pracująca w lokalnym oddziale francuskiego Czerwonego Krzyża, który ma na celu odnalezienie, wyleczenie i repatriację Francuzów ocalonych z niemieckich obozów. Pewnego dnia do szpitala przyjeżdża polska zakonnica. Łamanym francuskim błaga Mathilde, żeby wróciła z nią do klasztoru. Życie i przekonania Mathilde zmieniają się, gdy odkrywa zaawansowane ciąże u kilku z sióstr mieszkających w zakonie, tuż obok szpitala, w którym pracuje dziewczyna.

Film trwa 115 minut; jest w jez. polskim, rosyjskim i francuskim z angielskimi napisami.

Projekcja filmu rozpocznie sie o 19:30 w kinie Muvico 18 (9701 Bryn Mawr Ave. przy autostradzie I-90). Kino posiada bezplatny parking (koniecznosc podstemplowania biletu parkingowego w kinie).

Pelen program festiwalu znajduje sie na stronie www.pffamerica.com Informacje mozna uzyskac pod numerem 773-486-9612.

Glownymi sponsorami 28. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce sa: Polskie Linie Lotnicze LOT, IVY Hotel, Star-Tech Glass oraz Society for Arts.

Glownymi sponsorami medialnymi sa 1490 WPNA oraz 1030 AM.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text.