DWA ZNAKOMITE POLSKIE FILMY “SOLID GOLD’ ORAZ “UKRYTA GRA” TYLKO JEDEN RAZ W NAJBLIZSZA NIEDZIELE, 12/1 W COPERNICUS CENTER

Dwa znakomite polskie filmy beda pokazywane tylko jeden raz w najblizsza niedziele w Copernicus Center na specjalnych pokazach pofestiwalowych

SOLID GOLD w rez. Jacka Bromskiego jest juz najbardziej kontrowersyjnym filmem roku w Polsce. Premiera tego filmu byla wielokrotnie przesuwana ze wzgledow politycznych. Proby wywarcia nacisku na rezysera, aby dokonal zmian w filmie doprowadzily do wycofania filmu z konkursu festiwalu filmowego w Gdyni; po jego odmowie, z filmu wycofal sie koproducent TVP, zas film przywrocono do festiwalowego programu.

SOLID GOLD jest oparty na slynnej aferze spolki finansowej Amber Gold, ktora zachwiala polskim rzadem przed kilkoma laty.

Kontrowersyjny film Jacka Bromskiego to thriller polityczny nawiązujący do afery Amber Gold. Historia opowiada o śledztwie prowadzonym przez wysokiego oficera CBŚ, Nowickiego razem z wybraną przez niego grupą policjantów. Zespół ma za zadanie rozpracować przestępców budujących piramidy finansowe o ogromnym zasięgu. Wszystkie poszlaki wskazują na nieuczciwego biznesmena Kaweckiego, który dzięki politycznym znajomością, może prowadzić nielegalny interes.

W filmie wystepuja najlepsi polscy aktorzy: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz, Danuta Stenka, Piotr Stramowski, Mateusz Kosciukiewicz.

UKRYTA GRA w rez. Lukasza Kosmickiego jest swietnym thrillerem szpiegowskim z udzialem Billa Pullmana i Roberta Wieckiewicza. Pokaz filmu jest holdem dla jego producenta, niedawno zmarlego tragicznie w wypadku na jeziorze Piotra Wozniaka-Staraka z Watchout Studio.

Początek lat 60. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

UKRYTA GRA bedzie pokazywana o 15:00, natomiast SOLID GOLD o 17:30. Bilety mozna nabywac na stronie www.pffamerica.com oraz telefonicznie pod numerem 773-486-9612.

The Copernicus Center znajduje sie przy 5216 W. Lawrence Ave. (przy zjezdzie z autostrady I-90). Kino posiada duzy bezplatny parking.

Pokazy nagrodzonych i najciekawszych filmow minionego PFFA rozpoczna sie w sobote, 11/30. Pelna lista filmow znajduje sie TUTAJ. Na pokazy poza specjalnymi seansami nadal obowiazuja niewykorzystane karnety festiwalowe

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt