pffa2018-logo-color-pl

30. PFFA W SKRÓCIE

XXX, jubileuszowa edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, jednej z największych imprez filmowych w Chicago, odbędzie się w dniach 3 – 18 listopada 2018 roku, w trzech kinach metropolii chicagowskiej. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi.

Jak co roku, zjadą do Chicago na spotkanie z publicznością liczne gwiazdy polskiego kina.

Gala oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych kompleksów kinowych w kraju AMC Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont) w sobotę, 3 listopada 2018. Uroczyste przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu, będzie miało miejsce w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL). Zarówno AMC, jak i Society for Arts oferują gościom bezpłatny parking.

Przez cały okres festiwalu będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów.

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w AMC Rosemont 18 w niedzielę, 18 listopada. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia.

Pojedyncze bilety kosztują $18 na seanse filmów fabularnych i $12.00 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $85 na 7 dowolnie wybranych filmów.  Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych. Wszyscy goście gali otwarcia PFFA oraz posiadacze karnetów otrzymują bezpłatnie obszerny katalog festiwalowy.

Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt