Najnowszy thriller w reż. Krzysztofa Langa ACH ŚPIJ KOCHANIE oficjalnie otworzy 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce w sobotę, 4 listopada br. o godz. 20:00 w kinie AMC ROSEMONT 18.

Film zainspirowała prawdziwa historia najgroźniejszego polskiego seryjnego mordercy. Akcja tego trzymającego w napięciu, nakręconego w stylu “Milczenia owiec” filmu kryminalnego dzieje się w Polsce w latach 50-tych.

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym stawia hipoteze o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany “Pięknym Władkiem”. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykac na coraz większe trudności, znikają dowody i akta spraw, ludzie, którym ufał odwracają się przeciwko niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta…

W rolach głównych występuja Andrzej Chyra i Tomasz Schuchardt, którym sekunduje plejada najpopularniejszych polskich aktorów: Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Figura, Izabela Kuna, Jerzy Trela, Ireneusz Czop.

Film jest w jęz. polskim z napisami angielskimi. Czas trwania: 100 min. Obraz zostanie wyświetlony tylko jeden raz. Polska premiera filmu będzie miała miejsce 20 października br.

Kino AMC Rosemont 18 znajduje się pod adresem 9701 Bryn Mawr Ave., przy zjeździe na River Rd. z autostrady I-90. Kino posiada obszerny bezpłatny parking (konieczność podstemplowania biletu w kinie).

Projekcje filmu poprzedzi oficjalna recepcja z udziałem gości festiwalu, osobistości ze świata filmu. Odbędzie się w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago) od godz. 17:30 do 19:30. Wystąpi znakomita latynoska grupa muzyczna Rio Bamba. Zaproszenia na całą Galę Otwarcia (recepcja oraz film) lub  tylko na projekcje filmu są dostępne TUTAJ, na stronie www.pffamerica.com, telefonicznie pod numerem 773-486-9612 oraz w kasie głównej festiwalu. Liczba dostępnych miejsc jest bardzo ograniczona. Wszyscy uczestnicy Gali otrzymają torby z wartościowymi prezentami.

Pokaz otwarcia poprzedzi mini-koncert znakomitej młodej wokalistki polskiego pochodzenia Kaeyry z udziałem Pascala Pahla i Daniela Jonaka.

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (Polish Film Festival in America) jest największym cyklicznym przeglądem polskiego filmu poza granicami Polski, a jednocześnie największą cykliczną polską imprezą kulturalną poza Polską. Założony w 1989 roku i prowadzony przez Society for Arts, organizację o statusie niedochodowym, festiwal przedstawia najnowsze i najciekawsze dokonania polskiej kinematografii oraz twórców pochodzenia polskiego we wszystkich gatunkach sztuki filmowej. W imprezie uczestniczą wybitni przedstawiciele polskiego środowiska filmowego – aktorzy, reżyserzy, operatorzy i producenci.

Głównymi sponsorami 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce są: Senat RP, Polskie Linie Lotnicze LOT, IVY Boutique Hotel, Star-Tech Glass, Inc., Society for Arts.

Partnerzy medialni: WNVR 1030AM  i 104.7FM oraz WPNA 103.1FM.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text.